Вибір дверей в сауну та лазню

Баня цінується за особливу атмосферу, що приносить відпочинок і здоров'я, і цю атмосферу важливо підтримувати протягом усієї лазневої процедури. Двері в лазню – один з елементів, що допомагають забезпечити потрібний рівень комфорту, тому її вибір та монтаж потребують виваженого підходу. Розбираємось, які різновиди дверей існують, який матеріал буде оптимальним для різних конструкцій, як провести складання без помилок. Якісні двері для саун можна придбати тут.

Вимоги до конструкції

Як і будь-які інші, банні двері є перепоною, захищаючи внутрішній простір і допомагаючи підтримувати мікроклімат. Але, на відміну від стандартного полотна, двері для лазні (або сауни) мають такі властивості:

 • Поліпшена герметичність. Конструкція повинна надійно зберігати внутрішнє тепло та захищати від зовнішніх низьких температур та протягів. Теплоізоляція забезпечується шаром правильно підібраного утеплювача та щільним приляганням.
 • Вологостійкість. Підвищена вологість - сприятливе середовище для появи плісняви, і для дверної конструкції важливо не стати привабливим місцем для непроханих гостей.
 • Підвищена термостійкість. Для лазні властиві регулярні стрибки температур, які повинні наносити конструкції шкоди.
 • Вимоги до безпеки та терміну служби. Двері повинні витримувати інтенсивну експлуатацію, бути стійкими до випадкових механічних навантажень, відповідати вимогам пожежної безпеки. Все разом забезпечить тривалий термін експлуатації.

Різновиди дверних полотен

У лазнях здавна встановлювалися дерев'яні двері; вони були традиційні як на вході, так і в парилці. Це було виправданим рішенням, бо вони відповідали всім вимогам. У сучасних будівлях іноді схиляються на користь пластику або металу (для входу), для парилень розроблені скляні моделі.

Вхідні двері (з вулиці)

Конструкція вхідних дверей у лазню визначається способом протоплювання. Зазвичай вибирають одностулкове полотно з такими характеристиками:

 • Щоб мінімізувати втрати тепла, ставлять вузькі невисокі двері. Висота не перевищує 1,6-1,7 м, ширина – в межах 0,6-0,7 м.
 • Бажано, щоб на вході був поріг заввишки 0,1-0,15 м. Він захистить від протягів і допоможе зберігати тепло.
 • Для правильної конструкції важливо не лише утеплення та наявність надійного замку. Правила протипожежної безпеки обумовлюють легкий перебіг полотна.

Головна вимога до вхідних дверей – здатність якісно зберігати внутрішнє тепло, сам матеріал відходить на другий план. Короб, незалежно від матеріалу, що використовується, обов'язково масивний, що утримує геометрію від деформацій.

У парну

Двері в парильню виконують відповідальне завдання: утримують тепло та пару всередині приміщення. Тому від неї очікується особлива герметичність та відповідність таким вимогам:

 • Вибирається конструкція та матеріал, стійкий до деформації в екстремально вологому та гарячому повітрі.
 • У традиційній російській лазні вхід у лазню роблять низьким і вузьким. Тому полотно рідко перевищує 1,7 м заввишки і 0,75 м завширшки. Не буде зайвим і поріг заввишки до 0,2 м.
 • Якщо в парній не передбачена інша вентиляція, у нижній частині полотна залишають щілину (мінімум 5 см) для примусового повітрообміну.
 • Зазор обов'язково залишають у сауні, незалежно від інших способів вентиляції. Щілина над підлогою допомагає пару розподілятися поступово.
 • У приміщенні з високими температурами двері не повинні стати причиною опіку чи травми. Також вона повинна відкриватися назовні, щоб відвідувач зміг скористатися нею, не замислюючись.

У мийну

Якщо в плані передбачені мийні, для неї потрібно підібрати правильні двері. Умови в мийній м'якше, ніж у парній: вологість залишається високою, зате перепади температури менші. Для мийної вибирають двері, виготовлені з гігієнічних матеріалів, байдужих до постійного впливу води та побутової хімії. Доречним варіантом стане модель із матового скла або пластику.

У внутрішніх приміщеннях обмежуються виробами із дерева, скла або пластику. Бюджетним варіантом стане каркасна конструкція, виготовлена з дощок із шаром утеплювача всередині, доповнена обшивкою з вагонки.

Август 21, 2023 – 16:51

Рюкзак smartBAG: переваги

Паперові тарілки від Екопосуд

Фітнес Клуб на Борщагівці в Києві