Хто може здобути громадянство України і як довго його можна очікувати?

Громадянами України є всі, хто проживав на території УРСР на момент розпаду Союзу, а також кожен народжений на території вже суверенної України. Для цих категорій громадян вступ до прав громадянина України відбувся автоматично та без необхідності оформлення додаткових документів.

Для всіх інших, які бажають стати громадянином України, передбачається тривала та поетапна процедура. Перше що важливо розуміти – кожна історія життя іноземця є абсолютно унікальною, і в кожному окремому випадку доводиться вивчати низку факторів, щоб визначити правомірність поводження цієї людини за українським громадянством. Але, судячи з підсумків нашої практики, більшість потенційних українських громадян помиляються у питанні їхнього володіння законними підставами для набуття громадянства.
Цікаво, що факт проживання понад 5 років на території України (мається на увазі, звичайно, легальне проживання) не відкриває шлях до Громадянства. На власному досвіді це засвоїв містер Абдула, уродженець Лівії, який мешкає у шлюбі з українкою понад 6 років.

Абдула 6 років справно продовжував свій тимчасовий посвідку на проживання і, коли задумався про набуття громадянства, зіткнувся з несподіваною відмовою приймати його документи в Міграційній службі України. "Мені сказали, що права на громадянство я не маю жодного, - висловлює своє замішання Абдула. - Жінка подивилася мої документи, посміхнулася і сказала йти за іншою довідкою до іншого кабінету. Там мені сказали, що не знають, чим допомогти, і відправили назад "Тільки ввечері мені повідомили, які документи слід оформити, і додали, що вирішувати, давати довідку чи ні, будуть рік".

З такою ситуацією стикаються тисячі охочих отримати громадянство України. "Довідка", через яку документи відмовляються приймати – це дозвіл на імміграцію, на оформлення якого Законодавство України офіційно відводить рік з можливістю продовження терміну.

Щоб уникнути подібного, завжди рекомендується перед стартом процесу звернутися до фахівця у галузі Міграційного Права України за консультацією. Адвокатське об'єднання "ЗІГМА", крім детальної та конкретної консультації, також допомагає провадженню справи про громадянство, забезпечуючи успішність та оперативність процедури.

Міграційні адкокати Zigma, мають досвід роботи, з міграційною службою України, понад 10 років, що у свою чергу дає можливіть забеспечувати 90% клієнтів позитивними рішеннями щодо набуття українського громадянства.

Август 18, 2023 – 09:35

Гінеколог: які аналізи необхідно здавати кожній жінці

Мережива для одягу-елегантне та неповторне доповнення

Повышение знания английского языка в онлайн-формате

Розкриваємо таємниці відмови підлітків від вивчення англійської